W Górach Świętokrzyskich...
-
Opublikowano: | Jolanta Stachyra
Tekst: Małgorzata Kwiatosz
Zdjęcia: Wioletta Mysiak
Dnia 12 czerwca uczniowie kl.4a i b pod opieką pani W. Mysiak, I. Siczek i M. Kwiatosz uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu było poznanie atrakcji turystycznych regionu oraz poszerzenie wiedzy o historii i przyrodzie tego obszaru. Pierwszym etapem podróży była wizyta w Parku Legend w Nowej Słupi. Dzięki nowoczesnym prezentacjom multimedialnym dzieci poznały najciekawsze świętokrzyskie legendy. W Parku Miniatur w Krajnie-Zagórzu uczniowie odbyli niezwykłą podróż dookoła świata oglądając modele najsłynniejszych budowli naszego globu. Po spacerze przyszedł czas na zabawę w parku linowym , gdzie nasi "mistrzowie" pokonywali różne przeszkody . Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Skał i Minerałów w Świętej Katarzynie. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń ale także pozwolił rozwijać właściwe relacje rówieśnicze i kompetencje społeczne.

