Trzeci powiat dla dziewcząt z Krzczonowa w grach zespołowych

Powiększ obraz

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt odbyły się w dniu 04.05.2024r. w Wysokiem.

W zawodach wzięły udział szkoły, które wcześniej wygrały eliminacje międzygminne w swoich regionach. Do Wysokiego przyjechały drużyny ze szkół: SP Kalinówka, SP Stasin, SP Nasutów i SP Krzczonów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2x10min. Pierwszy mecz po wyrównanej grze wygrywamy 1:0 ze SP w Stasinie. Drugi remisujemy 2:2 ze SP w Nasutowie, decydujący mecz o awansie na zawody rejonowe wysoko wygrywamy 4:0 ze SP w Kalinówce.

Wyniki i tabela końcowa turnieju powiatowego:

  1. SP Krzczonów – SP Stasin 1:0
  2. SP Kalinówka – SP Nasutów 3:1
  3. SP Krzczonów – SP Nasutów 2:2
  4. SP Stasin – SP Kalinówka     1:2
  5. SP Kalinówka – SP Krzczonów 0:4
  6. SP Stasin – SP Nasutów 0:2
Lp. Nazwa drużyny bramki pkt
1 SP Krzczonów 7:2  7
2 SP Kalinówka 5:2  6
3 SP Nasutów 5:5  4
4 SP Stasin 1:5  0

Kolejnym etapem zmagań naszych dziewcząt były zawody rejonowe(½ wojewódzkich), które odbyły się 08.05.2024 w Krzemieniu. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: SP Krzczonów        ( Powiat Lubelski), SP Kraśnik ( Powiat Kraśnicki ), SP Godziszów ( Powiat Janowski ) SP Majdan Nepryski ( Powiat Biłgorajski ). Zawody rejonowe to już dużo wyższy poziom mimo to i tak jesteśmy zadowoleni z postawy naszych dziewcząt, które zajęły III miejsce w ½ wojewódzkich mistrzostwach młodzieży szkolnej w piłce nożnej dziewcząt.

Dziewczęta w turniejach wystąpiły w następującym składzie: Kornelia Szoździńska, Maria Sulowska, Maria Stachyra, Magdalena Wójcik, Maja Barszczewska, Julia Małek, Paulina Potręć, Maja Sim.

Opiekun drużyny: Marcin Szoździński.