Uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzczonowie Mistrzyniami Powiatu Lubelskiego w czwórboju lekkoatletycznym

Powiększ obraz

Jeszcze nie tak dawno dziewczęta wygrały powiatowe zawody w piłce ręcznej. Tym razem także w Bełżycach w ramach Igrzysk Dzieci zwyciężyły w czwórboju lekkoatletycznym

Pierwszą konkurencją był bieg na 60m, w którym zawodniczki uzyskały bardzo dobre wyniki ijuż po pierwszym starcie wyszły na prowadzenie. Kolejny etap to skok w dal i rzut piłeczką palantową. Uczennice w tych konkurencjach poprawiały swoje rekordy życiowe, rzucająci skacząc bardzo daleko, co zwiększyło przewagę nad pozostałymi drużynami.  Bieg długi na 600 m kończył zmagania w czwórboju i przypieczętował zwycięstwo w rozgrywkach.

Dziewczęta pokazały, że są dobrze przygotowane, by powalczyć w zawodach rejonowych, w których będą reprezentowały Powiat Lubelski.

Skład drużyny: Kornelia Szoździńska – 191 pkt, Maria Stachyra – 170 pkt, Kinga Potręć – 152, Zofia Wójcik – 148 pkt, Maja Rubaj – 129 pkt, Dominika Karaś – 110 pkt. Łącznie dziewczęta zdobyły 790 pkt.

Opracował: Marcin Szoździński